Wielkość tekstu:
Mapa serwisu Kontakt

Prezesi Sądu

 

Prezesi Sądu Powiatowego w Pruszkowie z tymczasową siedzibą w Warszawie

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 czerwca 1952 r. zostały zniesione Sądy Powiatowe w Warszawie, w których miejsce zostały utworzone inne sądy powiatowe, w tym Sąd Powiatowy w Pruszkowie z siedzibą w Warszawie przy ulicy Świerczewskiego 58, któremu przekazane zostały do rozpoznania sprawy karne dotyczące nieletnich w zakresie właściwości sądów powiatowych w : Grodzisku Mazowieckim, Grójcu, Pułtusku, Wołominie, Sochaczewie, Piasecznie, Pruszkowie, Nowym Dworze Mazowieckim i Otwocku – rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 lipca 1952 r. – pobierz;

  • Ryszard Franus - Prezes Sądu Powiatowego w Pruszkowie z tymczasową siedzibą w Warszawie od 1.07.1960 r. do data nieznana 
  • Eugeniusz Lipiński – Prezes Sądu Powiatowego w Pruszkowie z tymczasową siedzibą w Warszawie od data nieznana do 31.08.1973 r.
  • Edward Sadkowski – Prezes Sądu Powiatowego w Pruszkowie z tymczasową siedzibą w Warszawie od 01.09.1973 r. do 31.08.1974 r.

 

 

Prezes Sądu Powiatowego w Pruszkowie 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości  z dnia 19 lipca 1974 r. Sąd Powiatowy w Pruszkowie z tymczasową siedzibą w Warszawie został przeniesiony do Pruszkowa na ulicę Kraszewskiego 22 – rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 września 1974 r. – pobierz;  

  • Edward Sadkowski – Prezes Sądu Powiatowego w Pruszkowie od 01.09.1974 r. do 31.05.1975 r.

 

 

Prezesi Sądu Rejonowego w Pruszkowie

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 maja 1975 r. sądy powiatowe zostały przekształcone w sądy rejonowe oraz zostały ustalone ich obszary właściwości, dla Sądu Rejonowego w Pruszkowie z siedzibą w Pruszkowie miasta: Ożarów Mazowiecki, Piastów, Pruszków i Ursus oraz gminy: Leszno, Michałowice, Nadarzyn, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice - rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 czerwca 1975 r.- pobierz;

  • Edward Sadkowski – Prezes Sądu Powiatowego w Pruszkowie od 01.06.1975 r. do 31.07.1980 r.
  • Wiesław Wasilewski – Prezes Sądu Rejonowego w Pruszkowie od 01.08.1980 r. do 31.03.1983 r.
  • Andrzej Kryże – Prezes Sądu Rejonowego w Pruszkowie od 22.06.1983 r. do 09.09.1984 r.
  •  Ewa Stawiarska – Prezes Sądu Rejonowego w Pruszkowie od 10.09.1984 r. do 31.01.1994 r.
  • Bogumił Patulski – Prezes Sądu Rejonowego w Pruszkowie od 01.02.1994 r. do 28.02.2002 r.
  • Mirosław Przybylski – Prezes Sądu Rejonowego w Pruszkowie od 01.03.2002 r. do 31.07.2009 r.
  • Ada Sędrowska – Prezes Sądu Rejonowego w Pruszkowie od dnia 01.08.2009 r. do 17.09.2017 r.
  • Łukasz Kluska - Prezes Sądu Rejonowego w Pruszkowie od dnia 18.09.2017 r. do chwili obecnej