Wielkość tekstu:
Mapa serwisu Kontakt

Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, pokój przesłuchań prowadzony przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie spełnia standardy przyjaznego miejsca przesłuchiwania i otrzymał Certyfikat Przyjaznego Pokoju Przesłuchań Dzieci.

 


Niebieski pokój  inaczej pokój przesłuchań lub przyjazny pokój przesłuchań, to pomieszczenie przystosowane i przeznaczone do przesłuchań małoletnich ofiar i świadków przestępstw. Celem takiego pokoju jest stworzenie przyjaznych warunków dla dziecka, które ma się w nim czuć bezpiecznie i dobrze.  W celu rozładowania napięcia emocjonalnego związanego z przesłuchaniem, dziecko ma do dyspozycji papier do rysowania, kredki i zabawki.

Niebieski Pokój wyposażony jest w sprzęt audiowizualny do rejestracji dźwięku i obrazu. Przesłuchanie dziecka ma formę rozmowy z sędzią, w której uczestniczy także psycholog. W innym pomieszczeniu znajduje się prokurator oraz obrońca oskarżonego. Przesłuchanie jest nagrywane na płytę DVD i dołączane do materiału dowodowego sprawy.